איחוד תיקים – יעוץ וסיוע משפטי

האם מתנהלים מולך מספר תיקים בלשכות ההוצאה לפועל ואינך יכול לפעול בכולם במקביל? שמעת על אופציית איחוד תיקים ואתה מעוניין לפעול, כבר עכשיו, להגשה נכונה של הטפסים? הגעת אלי, עו"ד קובי רום. עו"ד המתמחה בענייני ההוצאה לפועל בלבד. בעל ניסיון רב בייצוג וייעוץ למאות חייבים. ועם כל אחד, פעלתי כאילו היה הלקוח היחיד, הלקוח הראשון. היה שקט ובטוח כי איתי תקבל סיוע משפטי הולם ומעל הכל מקצועי. בעזרתי, תוכל למלא בקשת איחוד תיקים כראוי ולהגישה ללא דיחוי. כמובן, שאיננו מתמחים רק בפרוצדורה זו אלא גם בליווי משפטי ודאגה למיצוי זכויותיך, כחייב, במלואם.

פנה אלי עוד היום ולמד על האלטרנטיבות הטובות ביותר עבורך להתנהלות מול ההוצאה לפועל!

השקט הנפשי שלך שווה את זה.

סיפור המעשה – קרא כיצד סייענו לאחר
לאחרונה פנה אלי אדם לפגישה דחופה. מדובר באדם מבוגר, בעל משפחה, אשר עבד והתפרנס כל חייו בכבוד. אדם שלא שמע מעולם על המונח: איחוד תיקים. אולם, הצירוף של מיתון במשק, חובות גדולים של לקוחות, שהלכו והצטברו, והעובדה שהיקף עסקיו צנח אילצו אותו לסגור את עסקו, והביאו אותו למצב בו הבנק לא כיבד צ'קים אשר מסר לכמה וכמה אנשים. הנושים פנו ללשכות ההוצאה לפועל ופתחו כנגדו, כל אחד בנפרד, תיק הוצאה לפועל.

לא חלף זמן רב ואותו אדם, המכונה בלשכת ההוצאה לפועל (הוצל"פ): חייב – מצא עצמו במצב "בלתי אפשרי" לפיו עליו להתמודד בכמה חזיתות במקביל מול כל זוכה וזוכה, שכן כל זוכה פעל בנפרד להוצאת צווי מאסר, צווי עיקול ומכירה של רכוש החייב.

חשוב להדגיש כי החייב הכיר בחובותיו והביע נכונות לפורעם במלואם, בגבולות יכולתו הכלכלית. מצב מביש מבחינתו היה בעובדה כי אין לו יכולת לפרוע חובותיו לכל נושיו במקביל . אציין כי במקרה זה גם לא היה במימוש רכוש החייב בכדי לכסות מלוא חובותיו. במצב המתואר, נראה היה כי החייב נתון ללחצים נפרדים של כל אחד מנושיו אך איננו מסוגל באמת ובתמים לפרוע באופן מיידי את כל חובותיו להם. מאסרו ומכירת רכושו, היו מביאים להתמוטטות כלכלית של החייב ובני משפחתו, ומנגד, לא היה בהם ,כאמור, בכדי לפרוע את מלוא החובות.

מה אוכל לעשות? שאל החייב. האם נגזר עלי לרצות עונשי מאסר ? האם אין אפשרות למנוע מכירת רכושי- בעיקר דירתי- אשר מהווה קורת גג לאשתי וילדי הקטינים? בדיוק למטרה זו אפשר המחוקק לפנות להליך איחוד תיקים אשר כשמו כך הוא מהווה מסגרת אחת לניהול כל תיקי החייב. מטרת איחוד תיקים היא לסייע לאדם שפועלים נגדו נושים רבים באמצעות הוצאה לפועל, ואין באפשרותו לעמוד בפירעון חובותיו במקביל. מאידך, במקרים מסוימים, זהו גם פתרון טוב למימוש זכויות הנושים, במידה וביכולת החייב לעמוד בפירעון חובותיו בפרק זמן של עד ארבע שנים. חשוב לדעת כי קיימים שני מצבים בהם מוסמך ראש ההוצל"פ להכריז על איחוד תיקי החייב.

אפשרות ראשונה

ביכולת החייב לעמוד בפירעון מלא של כלל חובותיו, בכל התיקים התלויים ועומדים נגדו, תוך תקופה של עד ארבע שנים, (למשל: חייב שלו חוב בסך 150,000 ש"ח ב- 5 תיקים והחייב יכול לעמוד בתשלום חודשי בסך כ- 3,200 ש"ח) . במצב זה, בקשת איחוד תיקים מוגשת אל לשכת ההוצל"פ שבה נפתחו נגד החייב מרבית תיקי ההוצל"פ. לפני שראש ההוצל"פ מחליט לתת צו איחוד תיקים הוא שומע את טענות החייב, נושיו וכל אדם אחר הנוגע בדבר. כמו-כן, ראש ההוצל"פ חוקר את יכולת הפירעון של החייב טרם מתן החלטתו.

אפשרות שניה

אם ראש ההוצל"פ קבע כי החייב יוכל לפרוע את חובותיו בתוך פרק זמן ארוך יותר מהקבוע בחוק, (למשל: חייב שלו חוב בסך 150,000 ש"ח ב- 5 תיקים וראש ההוצל"פ קבע בחקירתו כי החייב יוכל לשלם חובו בתשלומים חודשיים של 500 ש"ח), ראש ההוצל"פ יכריז כי החייב מוגבל באמצעים, והוא רשאי להטיל עליו הגבלות שונות, כגון: עיכוב יציאת החייב מן הארץ, הגבלת החייב כלקוח מוגבל מיוחד, הגבלת החייב מלעשות שימוש ב"כרטיס חיוב" (כרטיס אשראי) איסור לייסד תאגיד ולהיות בעל עניין בתאגיד.

ככלל, מרגע הגשת הבקשה לאיחוד תיקים ועד למתן הצו אין עיכוב הליכים בתיקים המתנהלים כנגד החייב. אולם, משניתן הצו לאיחוד תיקים, בסמכותו של לראש ההוצל"פ להורות על הפסקה או השהייה של כל הליך שננקט בתיק כלשהו מהתיקים הנמצאים באיחוד, והצו חל עליהם.

פנייה לייעוץ משפטי לצרכי קידום הליכי איחוד תיקים
במצב בו קיימים כמה תיקי הוצל"פ כנגד חייב אשר אינו מסוגל כלכלית לפרוע חובותיו באותה עת, טובה גדולה ייעשה לעצמו החייב אם ימהר להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום זה, אשר יכוונו כיצד לפעול, שכן, ככל שחולף הזמן ומתרבים ההליכים והסנקציות אשר מוטלות עליו בכל תיק בנפרד הופך מצבו לפחות ופחות קל.

למשרדינו, היכולת לתת לך את הייעוץ המשפטי המקצועי וההכרחי במועד הקריטי בכל הנוגע אל הליך איחוד תיקים בפרט והתמודדות מול ההוצאה לפועל והליכי כינוס נכסים בכלל.

היתרון היחסי שלי נעוץ בעובדה שאני נותן ייעוץ, הדרכה וסיוע לחייבים רבים ועוסק בתחום זה מדי יום ביומו. ליוויתי חייבים רבים להצלחה ולשקט שכה היה חשוב להם. הייתי מעורב במקרים סבוכים בהוצאה לפועל וסייעתי לחייבים להיחלץ במגוון מצבים סבוכים. מקרים בהם נדרשה נחיצות, יצירתיות והכרת החוקים ופסקי הדין הרלוונטיים. את כל הידע והעצמה הזאת אני מעמיד לשרותך. בדרך זאת סיכוייך להצליח גדלים במידה ניכרת

חשוב לדעת, היות והגשת בקשה לאיחוד תיקים כשלעצמה אינה מעכבת ההליכים בכל תיק ותיק, אזי לגורם הזמן משמעות לא מבוטלת. המציאות מלמדת כי רוב המקרים אשר טופלו במהירות ובמקצועיות, בנוגע לאיחוד תיקים בהוצל"פ או במסגרת טיפול בבקשת חייב מוגבל באמצעים, הביאו לפתרון הגיוני לחייב, שמשמעו, תשלום חודשי בגובה יכולתו האמתית ובעיקר מניעת סנקציות מיותרות כנגדו. איחוד תיקים יכול להיות פתרון אמתי לחייב בהוצאה לפועל, במקרים המתאימים. בכדי לבחון את האפשרויות העומדות בפניך, ולדעת משמעות כל אופציה וההשלכות הנובעות ממנה, צור עמי קשר לקביעת פגישת ייעוץ אישית- אחד על אחד.

עורכי דין הפטר חובות

בניגוד לתפיסה הרווחת, נפילה לחובות היא חוויה שיכולה לקרות לכל אחד ובכל שלב בחיים. חלק מהחובות אינם נגבים לעולם,


חלקם מגיעים לפתרון בין הנושה לחייב וחלקם נכנסים לתהליך גבייה באמצעות ההוצאה לפועל. מרגע שהחוב נכנס בשעריה, פועלת ההוצאה לפועל במטרה להגביר את ההסתברות להחזר החוב. בכלל זה, בוחנת ההוצאה לפועל את יכולתו של החייב להחזיר את חובותיו ואת האמצעים הכלכליים העומדים לרשותו לשם כך. בין כלל החוקים והתקנות המנחים את ההוצאה לפועל בפעילותה, קיים צו ייחודי שנקרא צו הפטר שבמילים פשוטות, פוטר את החייב מחובותיו. יחד עם זאת, כדי לדעת האם צו ההפטר יכול לחול גם על החוב שלכם, אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין הפטר שיבחן את הנושא ואף יקדם אותו מול ההוצאה לפועל.

מה זה צו הפטר ועל מי הוא חל?

צו הפטר הוא תקנה מיוחדת, זמנית, המאפשרת לחייב העומד בתנאי סעיף החוק לקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל. צו ההפטר קובע שחייבים מוגבלים באמצעים,  שהסיכוי לגבות מהם את החוב הוא נמוך מאוד ולא מצדיק את המשך הליכי הגבייה על כל השלכותיו ושאין להם רכוש ממנו ניתן לפרוע את החוב (בהתאם לקבוע בחוק), זכאים להגיש בקשה להפטר חובות בהוצאה לפועל.

תחולת הצו נקבעת על פי קריטריונים ברורים כדוגמת בעלות על נכס, רמת הכנסה וקריטריונים נוספים, שנלקחים בחשבון, ויכולים להצביע על הסיכוי להחזרת החוב. במידה ונקבע שהחייב עומד בתנאי הסף שקובע החוק ונמצא מתאים להיכנס להליך, נפתח הליך הפטר מחובות לאותו חייב. במסגרת הליך הפטר לחייב, תינתן ההזדמנות לנושי החייב להביע דעתם לבקשת החייב למחיקת חובות.  הם יכולים להתנגד ואף רשאים לחקור את החייב בפני רשם ההוצאה לפועל.  בסופו של הליך מסודר, קובע רשם ההוצאה לפועל איזה סכום אם בכלל ישלם החייב ויתרת חובותיו ימחקו.  כלומר, החייב יקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל.

כמו בתחומים חוקיים רבים אחרים, גם בתחום ההפטר קיימים מקרים בשטח האפור שבו התמונה היא אינה מובהקת לכאן או לכאן. במקרים אלה יכולים עורכי דין הפטר חובות להטות את הכף לטובת החייב ולשכנע  כי נכון וראוי לתת לחייב הפטר חובות ולסייע לו לסיים את הסבל הנובע מסנקציות ועיקולים של ההוצאה לפועל. מאחר ותחולת הצו תלויה גם בניואנסים משפטיים קטנים וישנה בהחלט אפשרות להחלת הצו גם במקרים שאינם מובהקים, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין הפטר מקצועי שיקדם עבורכם את המהלך במהירות האפשרית.

משרד עורכי דין ונוטריון רום קובי מתמחה בליווי, ייעוץ וייצוג חייבים בהוצאה לפועל. לרשות המשרד צוות של עורכי דין הפטר עם רקורד מרשים של הצלחות בקידום מהלכי הפטר מלאים עבור לקוחות המשרד. כשהלחץ גובר והאור אינו מופיע בקצה המנהרה, צרו קשר בטלפון 052-2954400 ותנו לנו לעזור לכם להשתחרר מהחוב.

תפריט נגישות