הכל על דיני עבודה

דיני עבודה מסדירים את כל הקשור לעבודה מכמה כיוונים וזוויות:

הסדרה של היחסים בין עובד למעביד: קביעת הזכויות והחובות הן של העובדים והן של המעבידים, בדגש על הגנת העובד: הגנה על כבודו האנושי ועל קיומו הכלכלי. דיני העבודה נועדו להגן על כל עובד שנמצא ביחסי עובד – מעביד עם המעסיק שלו.

הסדרה של היחסים בין ארגוני עובדים למעביד בתחומים רבים, כגון הסכמים קיבוציים וזכות השביתה.

הסדרה של היחסים בין ארגוני עובדים לארגוני מעבידים.

דיני העבודה מקבלים בישראל דגש מיוחד, לאור קיומה של מערכת בתי משפט ייעודית לתחום זה – הלא הם בתי הדין לעבודה, שהוקמו לפי ההגדרות והתקנות של חוק בית הדין לעבודה משנת 1969.

ההיסטוריה של דיני עבודה

כיצד התפתחו החוקים שמגנים כיום על העובדים? עם עליית הקפיטליזם לפני כמאתיים שנה, בעת פריצתה של המהפכה התעשייתית, החלו בעלי מפעלים לנצל את מאות העובדים שהיו להם, מתוך הבנה שהביקוש לעבודה עלה בהרבה על ההיצע. באותם זמנים לא היה פיקוח על המשכורות, שעות העבודה און עבודת ילדים, לא היו מענקי פיטורים, חוקי פנסיה, דמי מחלה וימי חופשה. כל הכוח היה בידי המעסיקים העשירים.

עליית הסוציאליזם בקרב מעמד הפועלים שכנע את המעמדות הגבוהים שעדיף לוותר על מעט בשביל לא לסכן את הכל ולהעניק זכויות לעובדים. כך נוצר עידן מדינת הרווחה, כפי שאנו מכירים אותה כיום. אולם המאבקים בין עובדים ומעבידים נותרו עניין יום יומי, ועל העובדים מוטל להמשיך ולהילחם על זכויותיהם מול המעבידים, בעזרת דיני עבודה.

דיני עבודה, דיני הגנה
ישנם אין ספור חוקים שנוגעים לדיני עבודה, והם רבים מכדי למנות אותם כאן, שכן לכל חוק ותקנה ישנם סעיפים ותתי סעיפים. יש בתחום הזה כמה חוקים בסיסיים, מוכרים ומשמעותיים של דיני עבודה, דרכם נוכל להבין את ההשפעה על חיי היום יום שלנו. רבים מאיתנו אינם מודעים כלל להשפעה הזו על כל אחד מאיתנו.

בין החוקים החשובים נמצא את חוקי המגן, שנכללים במסגרת דיני עבודה ומחייבים כל מעביד להעניק לעובדיו תנאים מינימליים בעבודה, לפי הגדרות החוק. חוקים אלו נועדו להגן על העובד מפני פגיעה בזכויותיו הבסיסיות ומפני ויתור שלו עצמו על זכויות שנחשבות בעיני המחוקק לבסיסיות. לדוגמא: הזכות לחופשה ודמי מחלה, אורך יום העבודה ועוד.

דוגמאות לדיני עבודה
דוגמא ראשונה היא קביעת גיל פרישה נמוך יותר לנשים מגיל הפרישה של גברים. על המעביד ליידע עובדת שלו כי מועד הפרישה שלה מתקרב (התרעה של 90 יום לפחות), על מנת לאפשר לה להתכונן בהתאם. אי מסירת הודעה תוביל לתשלומי פיצויים על פי ההסכמים הקיבוציים.

דוגמה נוספת היא הזכאות לדמי מחלה, אותה מעגנים דיני עבודה. עובד שנעדר מהעבודה עקב מחלה זכאי לתשלום לפי מספר ימי המחלה שצבר. חוק זה נועד למנוע מצב בו עובדים חוששים לאבד את פרנסתם ומגיעים למקום העבודה למרות שאינם כשירים לכך.

חוק יסוד כחלק ממסגרת דיני עבודה
אחד מחוקי היסוד המשמעותיים בישראל הוא "חוק יסוד: חופש העיסוק". החוק קובע שכל אזרח או תושב ישראל זכאי לעסוק בכל עיסוק, מקצוע או משלח יד. דיני העבודה מגנים אפילו על נכי צה"ל, תוך קביעת תקנות שמחייבות גם את משרד הביטחון. לכן, קצין תגמולים (איש משהב"ט האחראי על מתן פיצוי לנכי צה"ל) כפוף גם הוא להוראות של דיני עבודה.

עורכי דין הפטר חובות

בניגוד לתפיסה הרווחת, נפילה לחובות היא חוויה שיכולה לקרות לכל אחד ובכל שלב בחיים. חלק מהחובות אינם נגבים לעולם,


חלקם מגיעים לפתרון בין הנושה לחייב וחלקם נכנסים לתהליך גבייה באמצעות ההוצאה לפועל. מרגע שהחוב נכנס בשעריה, פועלת ההוצאה לפועל במטרה להגביר את ההסתברות להחזר החוב. בכלל זה, בוחנת ההוצאה לפועל את יכולתו של החייב להחזיר את חובותיו ואת האמצעים הכלכליים העומדים לרשותו לשם כך. בין כלל החוקים והתקנות המנחים את ההוצאה לפועל בפעילותה, קיים צו ייחודי שנקרא צו הפטר שבמילים פשוטות, פוטר את החייב מחובותיו. יחד עם זאת, כדי לדעת האם צו ההפטר יכול לחול גם על החוב שלכם, אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין הפטר שיבחן את הנושא ואף יקדם אותו מול ההוצאה לפועל.

מה זה צו הפטר ועל מי הוא חל?

צו הפטר הוא תקנה מיוחדת, זמנית, המאפשרת לחייב העומד בתנאי סעיף החוק לקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל. צו ההפטר קובע שחייבים מוגבלים באמצעים,  שהסיכוי לגבות מהם את החוב הוא נמוך מאוד ולא מצדיק את המשך הליכי הגבייה על כל השלכותיו ושאין להם רכוש ממנו ניתן לפרוע את החוב (בהתאם לקבוע בחוק), זכאים להגיש בקשה להפטר חובות בהוצאה לפועל.

תחולת הצו נקבעת על פי קריטריונים ברורים כדוגמת בעלות על נכס, רמת הכנסה וקריטריונים נוספים, שנלקחים בחשבון, ויכולים להצביע על הסיכוי להחזרת החוב. במידה ונקבע שהחייב עומד בתנאי הסף שקובע החוק ונמצא מתאים להיכנס להליך, נפתח הליך הפטר מחובות לאותו חייב. במסגרת הליך הפטר לחייב, תינתן ההזדמנות לנושי החייב להביע דעתם לבקשת החייב למחיקת חובות.  הם יכולים להתנגד ואף רשאים לחקור את החייב בפני רשם ההוצאה לפועל.  בסופו של הליך מסודר, קובע רשם ההוצאה לפועל איזה סכום אם בכלל ישלם החייב ויתרת חובותיו ימחקו.  כלומר, החייב יקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל.

כמו בתחומים חוקיים רבים אחרים, גם בתחום ההפטר קיימים מקרים בשטח האפור שבו התמונה היא אינה מובהקת לכאן או לכאן. במקרים אלה יכולים עורכי דין הפטר חובות להטות את הכף לטובת החייב ולשכנע  כי נכון וראוי לתת לחייב הפטר חובות ולסייע לו לסיים את הסבל הנובע מסנקציות ועיקולים של ההוצאה לפועל. מאחר ותחולת הצו תלויה גם בניואנסים משפטיים קטנים וישנה בהחלט אפשרות להחלת הצו גם במקרים שאינם מובהקים, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין הפטר מקצועי שיקדם עבורכם את המהלך במהירות האפשרית.

משרד עורכי דין ונוטריון רום קובי מתמחה בליווי, ייעוץ וייצוג חייבים בהוצאה לפועל. לרשות המשרד צוות של עורכי דין הפטר עם רקורד מרשים של הצלחות בקידום מהלכי הפטר מלאים עבור לקוחות המשרד. כשהלחץ גובר והאור אינו מופיע בקצה המנהרה, צרו קשר בטלפון 052-2954400 ותנו לנו לעזור לכם להשתחרר מהחוב.

תפריט נגישות