הפרוצדורה בביטול עיכוב יציאה מהארץ

לצד ההליך המשפטי, החשוב והמכריע בבקשת חייב לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, קיימת גם הפרוצדורה הנלוות.   בעיקר מדובר בטפסים, דרישות מנהלתיות ומסמכים נלווים.   קיימת נטייה לזלזל בפרוצדורה ולהמעיט בערכה וזו טעות.

 

בשורות הבאות תדע למה לצפות בהליך הפרוצדוראלי של ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

חשוב להגיש את בקשת ביטול עיכוב היציאה מהארץ 14 יום לפחות לפני תאריך היציאה. כל חייב שרוצה לבקש ביטול עיכוב יציאה מהארץ נתקל בשרשרת ביורוקרטית מסועפת, על אחת כמה וכמה אם מדובר בחייב מזונות או חלילה בחייב מזונות שאינו עומד בתשלומי המזונות. במקרה זה יהיה החוק דקדקן ומחמיר עוד יותר. 

 

במסגרת בקשת צו עיכוב היציאה עליך לפרט את הסיבות לבקשה באופן ברור ומפורט. לציין את יעד הנסיעה, מטרתה, זמן השהות, עלותה ומועד השיבה ארצה. כמו כן, אם מדובר בנסיעה אותה מממן גורם אחר ואיננה ממומנת על ידך, על אותו גורם להגיש תצהיר. אם אין מדובר בתשלום חיצוני, עליך ספק צילום של ההזמנה לטיסה וצילום של מסמך התשלום שביצעת.
 

ערבים
אל המסמכים הללו יצורף כתב ערבות של ערבים שאין להם תיק הוצל"פ. על הערבים להמציא שלושה תלושי שכר (בדרך כלל 6,000 שקלים נטו כל תלוש), כולל צילום של תעודת הזהות והספח. רשם ההוצאה לפועל אשר יאשר את בקשת ביטול עיכוב היציאה לאשר גם את כשרותם של הערבים שהצעת לערוב לחזרתך לארץ. על-פי רוב, חייב רגיל יתבקש להמציא שני ערבים לחזרתו לארץ. חייב מזונות עלול להידרש גם למספר ערבים גבוה יותר- שלושה-ארבעה. 
בדרך כלל, ערבים טובים יהיו בגילאים שבין 18-65 בגיל העבודה. עם משכורת יציבה וממשית.

 

ככל שהערבים שהצעת יאושרו על יד רשם ההוצל"פ, עליהם יהיה לחתום על מסמכי הערבות.  בטרם יבוטל לך עיכוב היציאה מהארץ, יוטל עיכוב היציאה על הערבים לאחר שיזוהו בהתייצבות בלשכת ההוצאה לפועל.
כל משך שהותך בחו"ל, לא יוכלו הערבים לצאת מישראל.

 

עם שובך לישראל
לאחר חזרתך לישראל, יש לגשת ללשכת ההוצאה לפועל ולהזדהות עם תעודת זהות.  צו עיכוב היציאה יחודש לך ורק אז יבוטלו עיכובי היציאה שהוטלו על הערבים. 
במקרה של חייב מזונות תיתכן בקשה של הפקדת כספים היכולים לשקף את התשלומים החודשיים, בטרם יטוס. תיתכן גם בקשה להצגת הוכחות על וודאות חזרתך ארצה כגון נכסים שברשותך. 
חשיבות הגשת הבקשה באמצעות עורך דין הוצאה לפועל המומחה בתחום משפטי ייחודי זה, טמונה בכך שסיכויי הצלחת הבקשה גבוהים משמעותית עם ליווי של עו"ד בעל ניסיון בתחום ספציפי זה.  משך ההליך בדרך כלל יהיה קצר הרבה יותר כפועל יוצא של בקשה מקצועית וערוכה כנדרש.  בנוסף, עורך דין הבקי בביטול צו עיכוב יציאה מהארץ ידע לנווט כל בקשה, בנסיבותיה הספציפיות, בכדי לצמצם עבורך עלויות, כגון דרישה להפקדת כספים להבטחת תשלומים עתידיים או אפילו תשלומם חד פעמי לטובת החוב בתיק כתנאי לביטול עיכוב היציאה מהארץ.
 
חשוב לציין כי אם חזר החייב מאוחר מהזמן שהוקצב לו, יכול רשם הוצל"פ להחליט שלא לבטל את הערבות. ההחלטה היא לגופו של עניין ונתונה בידי הרשם. 

 

מסמכים הנדרשים עבור ביטול עיכוב יציאה מהארץ
ככל תהליך ביורוקרטי, גם במקרה זה יש צורך בהמצאת מסמכים שונים. חלקם נוגעים בחייב עצמו וחלקם נוגעים בערבים. חלקם נדרשים לשלב הראשון טרם יציאה לחו"ל וחלקם נדרשים לזמן השיבה לארץ. מומלץ לחייב להיות מצויד בכל המסכמים הנדרשים בטרם עת: 
מסמך המכיל אנשי קשר, הנחיות לבקשת ביטול צו עיכוב, מסמך ערבות, טופס זיהוי ערבים, הנחיות לחייב לאחר השגת ערבים ומסמך התייצבות לאחר חזרה ארצה. כאמור, חייב מזונות נתקל בדרישות רבות יותר מאשר חייב רגיל מתוקף מעמד תיק המזונות והרגישות הנודעת לחוב כזה. התנהלות נכונה בסיוע של עו"ד הוצאה לפועל יכולה לסייע לך להשיג את מבוקשה.

אתה מוזמן ליצור איתי קשר טלפוני – לבדוק את אפשרותך לביטול צו עיכוב היציאה באופן מהיר ומקצועי. 052-2954400
 

עורכי דין הפטר חובות

בניגוד לתפיסה הרווחת, נפילה לחובות היא חוויה שיכולה לקרות לכל אחד ובכל שלב בחיים. חלק מהחובות אינם נגבים לעולם,


חלקם מגיעים לפתרון בין הנושה לחייב וחלקם נכנסים לתהליך גבייה באמצעות ההוצאה לפועל. מרגע שהחוב נכנס בשעריה, פועלת ההוצאה לפועל במטרה להגביר את ההסתברות להחזר החוב. בכלל זה, בוחנת ההוצאה לפועל את יכולתו של החייב להחזיר את חובותיו ואת האמצעים הכלכליים העומדים לרשותו לשם כך. בין כלל החוקים והתקנות המנחים את ההוצאה לפועל בפעילותה, קיים צו ייחודי שנקרא צו הפטר שבמילים פשוטות, פוטר את החייב מחובותיו. יחד עם זאת, כדי לדעת האם צו ההפטר יכול לחול גם על החוב שלכם, אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין הפטר שיבחן את הנושא ואף יקדם אותו מול ההוצאה לפועל.

מה זה צו הפטר ועל מי הוא חל?

צו הפטר הוא תקנה מיוחדת, זמנית, המאפשרת לחייב העומד בתנאי סעיף החוק לקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל. צו ההפטר קובע שחייבים מוגבלים באמצעים,  שהסיכוי לגבות מהם את החוב הוא נמוך מאוד ולא מצדיק את המשך הליכי הגבייה על כל השלכותיו ושאין להם רכוש ממנו ניתן לפרוע את החוב (בהתאם לקבוע בחוק), זכאים להגיש בקשה להפטר חובות בהוצאה לפועל.

תחולת הצו נקבעת על פי קריטריונים ברורים כדוגמת בעלות על נכס, רמת הכנסה וקריטריונים נוספים, שנלקחים בחשבון, ויכולים להצביע על הסיכוי להחזרת החוב. במידה ונקבע שהחייב עומד בתנאי הסף שקובע החוק ונמצא מתאים להיכנס להליך, נפתח הליך הפטר מחובות לאותו חייב. במסגרת הליך הפטר לחייב, תינתן ההזדמנות לנושי החייב להביע דעתם לבקשת החייב למחיקת חובות.  הם יכולים להתנגד ואף רשאים לחקור את החייב בפני רשם ההוצאה לפועל.  בסופו של הליך מסודר, קובע רשם ההוצאה לפועל איזה סכום אם בכלל ישלם החייב ויתרת חובותיו ימחקו.  כלומר, החייב יקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל.

כמו בתחומים חוקיים רבים אחרים, גם בתחום ההפטר קיימים מקרים בשטח האפור שבו התמונה היא אינה מובהקת לכאן או לכאן. במקרים אלה יכולים עורכי דין הפטר חובות להטות את הכף לטובת החייב ולשכנע  כי נכון וראוי לתת לחייב הפטר חובות ולסייע לו לסיים את הסבל הנובע מסנקציות ועיקולים של ההוצאה לפועל. מאחר ותחולת הצו תלויה גם בניואנסים משפטיים קטנים וישנה בהחלט אפשרות להחלת הצו גם במקרים שאינם מובהקים, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין הפטר מקצועי שיקדם עבורכם את המהלך במהירות האפשרית.

משרד עורכי דין ונוטריון רום קובי מתמחה בליווי, ייעוץ וייצוג חייבים בהוצאה לפועל. לרשות המשרד צוות של עורכי דין הפטר עם רקורד מרשים של הצלחות בקידום מהלכי הפטר מלאים עבור לקוחות המשרד. כשהלחץ גובר והאור אינו מופיע בקצה המנהרה, צרו קשר בטלפון 052-2954400 ותנו לנו לעזור לכם להשתחרר מהחוב.

תפריט נגישות