סיוע בהוצאה לפועל

מעוניין שבקשתך בהוצאה לפועל תתקבל? בשורות הבאות נבין מדוע בקשה פשוטה שאדם הגיש בהוצאה לפועל לא התקבלה בעוד בקשה דומה שהגיש אחר כן התקבלה.

כל הבקשות שמוגשות בהוצאה לפועל חייבות להיות מלוות בטופס בקשה מתאים. חלק מהבקשות ניתן להגיש כטופס בלבד. בקשות אחרות יש להגיש באופן מפורט ובליווי תצהיר. רבים וטובים טועים ואינם ממלאים כנדרש את המסמכים וזוכים לתסכול ומפח נפש גדול כשמתברר להם שבקשתם נדחתה או אף הוחזרה בלא שטופלה כלל.

 

הנה מה שצריך לדעת: הטפסים הרשמיים של בקשות בעבור הוצאה לפועל אינם טפסי בירוקרטיה או טפסים פרוצדוראליים בלבד. בהוצאה לפועל, הטפסים מהווים חלק מרכזי וחשוב בהליכי הבקשה. למעשה, לכל בקשה יש מקום מיוחד בטופס שיש למלא אותו בדייקנות. טעות במילוי הטופס משמע טעות בבקשה. כשמוגשת בקשה עם טופס שגוי או חלקי סביר להניח שהתשובה לבקשה לא תספק את מי שהגישה.

 

חשוב להכיר את הטפסים ולהשקיע זמן ולקרוא בעיון את הטופס הרלוונטי. למלא באופן ברור ונכון את המקומות המיועדים לכך. במקום המיועד לכתיבת תמצית הבקשה יש לכתוב באופן קצר, ענייני ומדויק מה בדיוק אנחנו מבקשים. ככל שהבקשה תהיה ברורה יותר, הסיכוי שרשם ההוצל"פ יאשר אותה גבוה יותר.

 

חשוב לזכור שמידי יום מוגשות בקשות רבות בהוצאה לפועל וידי הרשמים מלאות עבודה. בכדי להקל על הרשם ולאפשר הבנה מהירה ונוחה של הבקשה חשוב למלא את הטופס הרלוונטי באופן מדויק וברור.

 

איך יודעים אם הטופס מולא כהלכה? התשובה פשוטה: עבור וקרא את הטופס לאחר שמילאת אותו. האם כתב היד קריא? האם המשפטים ברורים וקריאים? האם מהות הבקשה מובנת? אם ענית בחיוב על כל התשובות, תן לאדם נוסף שאתה סומך עליו שיקרא את הבקשה ושאל אותו את השאלות הנ"ל. אם גם הוא השיב בחיוב, קרוב לוודאי שעשית את המוטל עליך כהלכה. ככל שיש צורך, תקן ושפץ את הבקשה.

 

טיפ לסיום: הימנע מלבקש שני סעדים שונים בבקשה אחת. כשמגישים בקשה אחת ברורה רשם ההוצל"פ חייב להתייחס אליה. כשמבקשים 2 סעדים בבקשה אחת, עלול הרשם להתייחס רק לאחת מהן. לדוגמא: בקשה להורות לזוכה להמציא מידע/פרטים כלשהם ובקשה לעיכוב הליכים. רצוי להגיש את הבקשה להורות לזוכה להמציא מידע ע"ג טופס בקשה נפרד בליווי בקשה מפורטת ומנומקת. להגיש בנפרד טופס ובקשה לעיכוב הליכים. באופן זה תקבלו החלטות ברורות לכל אחת מהבקשות.
בהצלחה.

 

האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ משפטי או להסתמך עליו.

 

קרא עוד בנושא

הוצאה לפועל
ביטול חוב בהוצאה לפועל

בקשת התנגדות בתיק הוצאה לפועל

אזהרה בהוצאה לפועל

הרמת מסך בהוצאה לפועל

התנגדות לביצוע שטר בהוצאה לפועל

מהי טענת פרעתי בתהליך הוצאה לפועל?

ביטול הליכי הוצאה לפועל

סיוע בגבייה לזוכים בהוצאה לפועל

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל

עורכי דין הפטר חובות

בניגוד לתפיסה הרווחת, נפילה לחובות היא חוויה שיכולה לקרות לכל אחד ובכל שלב בחיים. חלק מהחובות אינם נגבים לעולם,


חלקם מגיעים לפתרון בין הנושה לחייב וחלקם נכנסים לתהליך גבייה באמצעות ההוצאה לפועל. מרגע שהחוב נכנס בשעריה, פועלת ההוצאה לפועל במטרה להגביר את ההסתברות להחזר החוב. בכלל זה, בוחנת ההוצאה לפועל את יכולתו של החייב להחזיר את חובותיו ואת האמצעים הכלכליים העומדים לרשותו לשם כך. בין כלל החוקים והתקנות המנחים את ההוצאה לפועל בפעילותה, קיים צו ייחודי שנקרא צו הפטר שבמילים פשוטות, פוטר את החייב מחובותיו. יחד עם זאת, כדי לדעת האם צו ההפטר יכול לחול גם על החוב שלכם, אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין הפטר שיבחן את הנושא ואף יקדם אותו מול ההוצאה לפועל.

מה זה צו הפטר ועל מי הוא חל?

צו הפטר הוא תקנה מיוחדת, זמנית, המאפשרת לחייב העומד בתנאי סעיף החוק לקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל. צו ההפטר קובע שחייבים מוגבלים באמצעים,  שהסיכוי לגבות מהם את החוב הוא נמוך מאוד ולא מצדיק את המשך הליכי הגבייה על כל השלכותיו ושאין להם רכוש ממנו ניתן לפרוע את החוב (בהתאם לקבוע בחוק), זכאים להגיש בקשה להפטר חובות בהוצאה לפועל.

תחולת הצו נקבעת על פי קריטריונים ברורים כדוגמת בעלות על נכס, רמת הכנסה וקריטריונים נוספים, שנלקחים בחשבון, ויכולים להצביע על הסיכוי להחזרת החוב. במידה ונקבע שהחייב עומד בתנאי הסף שקובע החוק ונמצא מתאים להיכנס להליך, נפתח הליך הפטר מחובות לאותו חייב. במסגרת הליך הפטר לחייב, תינתן ההזדמנות לנושי החייב להביע דעתם לבקשת החייב למחיקת חובות.  הם יכולים להתנגד ואף רשאים לחקור את החייב בפני רשם ההוצאה לפועל.  בסופו של הליך מסודר, קובע רשם ההוצאה לפועל איזה סכום אם בכלל ישלם החייב ויתרת חובותיו ימחקו.  כלומר, החייב יקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל.

כמו בתחומים חוקיים רבים אחרים, גם בתחום ההפטר קיימים מקרים בשטח האפור שבו התמונה היא אינה מובהקת לכאן או לכאן. במקרים אלה יכולים עורכי דין הפטר חובות להטות את הכף לטובת החייב ולשכנע  כי נכון וראוי לתת לחייב הפטר חובות ולסייע לו לסיים את הסבל הנובע מסנקציות ועיקולים של ההוצאה לפועל. מאחר ותחולת הצו תלויה גם בניואנסים משפטיים קטנים וישנה בהחלט אפשרות להחלת הצו גם במקרים שאינם מובהקים, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין הפטר מקצועי שיקדם עבורכם את המהלך במהירות האפשרית.

משרד עורכי דין ונוטריון רום קובי מתמחה בליווי, ייעוץ וייצוג חייבים בהוצאה לפועל. לרשות המשרד צוות של עורכי דין הפטר עם רקורד מרשים של הצלחות בקידום מהלכי הפטר מלאים עבור לקוחות המשרד. כשהלחץ גובר והאור אינו מופיע בקצה המנהרה, צרו קשר בטלפון 052-2954400 ותנו לנו לעזור לכם להשתחרר מהחוב.

תפריט נגישות